Nabízíme originální mapy, které jinde nenajdete
Nabízíme originální mapy, které jinde nenajdete
Nabídka Nástěnné mapy a obrazy, podložky na stůl Kalendáře Objednávka Fotogalerie Kontakt

Peněžní mapa Československa

Výjimečná obrazová dekorace s názvem Československo v penězích 1918-1992


Peněžní mapa Československa Peněžní mapa vznikla za podpory ČNB jako unikátní historický dokument, znázorňující postupný vývoj papírových platidel v Československu. Tento historický obraz vyniká především jako přitažlivá a důstojná dekorace každého interiéru.

Představujeme Vám výtvarně zdařilé dílo, které v sobě esteticky kloubí zeměpisnou mapu Republiky československé v období první republiky z roku 1933 a výběr 50 reprodukcí papírových platidel, reprezentujících všechna měnová období z let 1918-1992.

V doprovodných popisech pod reprodukcemi je uvedeno označení platidel v dobové emisní praxi, jejich rozměr, místo tisku, popis motivů, autoři výtvarných návrhů a doba oběhu.

Peněžní mapa se vydává ve dvou základních formátech. Jako obraz, vel. 1,6 x 1,2 m zatavený do matného lamina s očky pro snadné zavěšení, na němž jsou vyobrazena jednotlivá platidla v jejich dokonale reálné podobě a velikosti 1:1. To vše podtrženo prvotřídní kvalitou tisku.

Podložka na stůl je druhou verzí ve velikosti 60 x 45 cm. I toto provedení lze případně použít jako rámovaný obraz vhodný především do menších prostor. Při objednání více kusů získáváte zajímavý, levný a neotřelý dárkový předmět, např. pro Vaše obchodní partnery.
Různé jiné formáty a provedení jsme schopni vytisknout na zakázku dle potřeb našich zákazníků.


Cena:

Obraz 1,6 x 1,2 m: 4900,- Kč vč. DPH

Podložka na stůl 60 x 45 cm, 1 ks: 490,- Kč

množstevní slevy
Náhledy na peněžní mapu:

Peněžní mapa Československa detail


detail

Podrobnější informace o peněžní mapě:

"Peněžní mapa" Československo v penězích obsahuje zeměpisnou mapu Republiky československé v období tzv. I. republiky z roku 1933. Ta je doplněna výběrem 50 reprodukcí papírových platidel (státovek, bankovek a poukázek) Československé republiky, Protektorátu Čechy a Morava, Slovenské republiky a Československé socialistické republiky z let 1919-1989 s odbornými popisy.
Vybrané reprodukce reprezentují všechna měnová období a hlavní emise papírových platidel z let 1918-1992, počínaje rakousko-uherskými bankovkami okolkovanými při Rašínově měnové odluce v roce 1919, přes první československou státovku 100 Kč podle návrhu Alfonse Muchy a nejvzácnější státovku 5 000 Kč z roku 1919, výtvarně i řemeslně nejlepší československé bankovky ze začátku 30. let, platidla Protektorátu Čechy a Morava a Slovenské republiky z let 1939-1945, platidla vytištěná pro osvobozené Československo v Sovětském svazu a Velké Británii za druhé světové války, platidla platná v přechodném období jen na Slovenku, bankovky a státovky připravené v poválečném Československu i utajeně vytištěné v Sovětském svatu pro peněžní reformu v roce 1953 a bankovky z 50.-80. let konče poslední československou bankovkou 100 Kč z roku 1989. Popisy uvádějí označení vybraných platidel v dobové emisní praxi, jejich rozměr, autory výtvarných návrhů, místo tisku, popis hlavních motivů a dobu oběhu.


nástěnné mapy a obrazy, podložky na stůl   |   zpět na úvodní stránku


© Originální Mapywww.originalni-mapy.cz • Tel.: (+420) 603 205 805 (Stanislav Máčel) • E-mail: info@originalni-mapy.cz